Barometr chemiczny Fitzroya – Burzowy Globus

149,00 

15 w magazynie

SKU: 7612471318 Kategorie: , ,

Opis

Barometr chemiczny

  • Odczytuje nadchodzącą pogodę
  • Barometr w kształcie globusa
  • Nadrukowane szare kontynenty na globusie
  • Wymiary: 18 x 10 x 14 cm
  • Globus wykonany ze szkła
  • Odtworzenie pierwowzoru barometru chemicznego z XIX wieku
  • Eleganckie opakowanie – czarny karton

Burzowy Globus to zdecydowanie najbardziej fantazyjny sposób przewidywania pogody! Ten praktyczny i piękny gadżet będzie ozdobą każdego biurka.

Barometr chemiczny został wynaleziony i rozpowszechniony w XIX wieku przez admirała Roberta Fitzroya. Szybko zagościł na każdym statku i porcie, gdyż przewidywanie pogody poprawiło bezpieczeństwo na morzu. Używał go nawet sam Karol Darwin na swoim statku HMS Beagle, między innymi podczas naukowej ekspedycji na Wyspy Galapagos. Dziś również Ty możesz z niego korzystać! Staranne wykonanie ze szkła, subtelny wzór mapy świata, elegancka podstawka i fantazyjność kryształków sprawiają, że to gadżet nie tylko przydatny, ale także elegancki. Idealny na prezent!

Ten „burzowy” barometr to szklane naczynie wypełnione roztworem kamfory, alkoholu etylowego, wody destylowanej, azotanu potasu i chlorku amonu. Roztwór zmienia swój wygląd w zależności od zbliżającej się pogody. Pojawiają się w nim kryształki, płatki, kuleczki i inne malownicze wzory. Wszystko za sprawą oddziaływania temperatury i ciśnienia na rozpuszczalność substancji. Barometr pozwala odczytać pogodę z wyprzedzeniem 12-48 godzin. Najlepiej działa ustawiony w pobliżu okna. W zależności od wyglądu roztworu możemy spodziewać się pogody jak na poniższym schemacie:

Dodatkowe informacje

Stan

Nowy

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Barometr chemiczny Fitzroya – Burzowy Globus”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *